6 patarimai, kaip sukurti svajonių komandą

6 patarimai, kaip sukurti svajonių komandą 1

Swiss Hotel Management School absolventė, viešbučio savininkė ir novatoriška verslininkė, Ekaterina Tushishvili, dalinasi savo paslaptimis, kaip sukurti svajonių komandą.

Augdama Maskvoje, Ekaterina Tushishvili turėjo didelių svajonių. Kol jos draugės pirkdavo „Cosmopolitan“ žurnalą, ji siekė žinių ir įkvėpimo, skaitydama „Forbes Women“. Greitai pralėkė 20 metų ir Ekaterina, įgijusi Šveicarijos viešbučių verslo valdymo bakalauro ir magistro laipsnius 2006 m., atsiliepė į „Forbes Women Georgia“ skambutį, kurio metu jos buvo paprašyta tapti jų viršelio žvaigžde.

„Studijuojant Swiss Hotel Management School (SHMS), siekis suteikti auksčiausios klasės aptarnavimą, tampa DNA dalim. Nors mokyklą baigiau prie 14 metų, meistriškumo visa siekiu,“ sako Ekaterina, turinti keturių žvaigždučių „boutique“ viešbutį Tbilisyje, Gruzijoje, Ji taip pat, prieš penkerius metus, kartu su savo broliu, įsteigė Gruzijoje pirmaujančią bendrovę „Terminal“.

6 patarimai, kaip sukurti svajonių komandą 2

Per pastaruosius penkerius metus „Terminal“ išaugo nuo trijų darbuotojų kolektyvo iki daugiau nei 100 darbuotojų penkiose Gruzijos vietose. Ir nors Ekaterina laikinai uždarė savo viešbutį pandemijos metu, išskirtinai tris iš penkių „Terminal“ filialų buvo sėkmingai atidaryti pandemijos metu 2020 m.

Ekaterina dalinasi savo patarimais ir įžvalgomis, kaip sukurti svajonių komandą, ir apibrėžia tvirtą sėkmės pagrindą, kurį ji pasiekė SHMS.

1. Turėkite aiškią viziją

„Besimokydama pramogų industrijos valdymo, išmokau, kad svarbu turėti aiškią idėją, ką tiksliai norėtumėte padaryti ir pasiekti, prieš imdamiesi bet kokios veiklos,“ sako Ekaterina. Tas pats taikoma ir formuojant komandą. „Jei neturite aiškios koncepcijos ir savo verslo tikslų, negalėsite pasirinkti kandidatų, kurie turės tokią pat viziją ir galės prisidėti prie jos įgyvendinimo.“

2. Žvelkite toliau nei siekia patirties ribos

Nors būti kvalifikuotam (-ai) atlikti darbą yra svarbu, tačiau nereikia visko pervertinti. „Apklausinėdama galimus (-as) kandidatus (-es), ieškau aistros akyse, noriu, kad jie tikėtų mano svajone. Galiu išmokyti žmones, kaip atlikti konkrečią užduotį, bet negaliu išmokyti entuziazmo ar išmokyti jų šypsotis.“ Ekaterina sako, kad jai pasisekė, kad ji galėjo siekti savo aistros ir įstoti į Swiss Hotel Management School, bet būnant ten, ji suvokė, kad nuo jos pačios priklausys, ką ji išmoks ir pasieks bei kaip prisitaikys prie iššūkių.

3. Užduokite netikėtų klausimų pokalbio metu

Nepaprastai svarbu perprasti kandidato (-ės) asmenybę pokalbio metu, bet tai gali būti sunki užduotis dėl „COVID-19“, nes dauguma pokalbių vykdomi vaizdo skambučiais. „Bandau neklausti duomenų, kurie yra prieš mane jų CV. Vietoj to, visada paprašau asmens papasakoti šiek tiek apie save ir užduodu „stresinių“ klausimų, kurie tikrai leistų suvokti jų asmenybę ir kaip jie reaguoja į stresinę situaciją,“ savo Ekaterina. Pvz., ji gali užduoti jiems (-oms) klausimą, kiek stalo teniso kamuoliukų telpa į limuziną. „Žinoma, nėra tikslaus atsakymo, bet įdomu stebėti į žmonių reakciją. Kai kurie juokiasi, kai kurie paprašo rašiklio ir popieriaus lapo, kiti pradeda klausinėti visokių klausimų apie automobilį ir kamuoliukus. Visos šios reakcijos kažką atskleidžia man apie kandidatą (-ę), ko negalėčiau padaryti užduodama standartinių klausimų pokalbio metu.“

4. Parodykite savo norą įsiterpti ir padėti

Dirbdama savarankiškai ir stažuotės SHMS metu, supratau – svetingumo industrijoje privaloma suteikti aptarnavimą, už kurį atvykę svečiai sumokėjo. „Nėra tokio dalyko kaip „Tai ne mano stalas“ arba „Tai nepriklauso man pagal pareigybines instrukcijas“.“ Ekaterina sako, kad ji vis dar laikosi šio principo šiandien, dirbant ir vadovaujant savo kolektyvui. „Visada bandau ir rodau pavyzdį, jei kam nors reikia pagalbos ar reikia kažką padaryti, nepaisant, kas tai būtų, rodau savo norą tai padaryti. Kai jūsų komandos nariai (-ės) mato, kaip stropiai dirbate ir įsitraukiate į darbą, tai įkvepia juos (-as) elgtis taip pat.“

5. Skirkite laiko asmeniniams ryšiams užmegzti

Galimybių suteikiamas jūsų personalui užmegzti ryšius asmeniu lygiu viena(s) su kitu (-a) yra nepaprastai svarbu, sako Ekaterina, kuri reguliariai organizuoja kolektyvo išvykas. „Tai suteikia mums visiems galimybę pasidalinti savo istorijomis ir pažinti vienas kitą artimiau, ir tai, iš tiesų, stiprina komandą profesionaliai,“ ji sako. „Žmogiškieji ryšiai yra neįkainojami. Tai suvokiau, kai mokiausi toli nuo namų Šveicarijoje. Viena iš didžiausių dovanų, kurią dovanojo laikas, – mano dvi draugės: Žana ir Viktorija. Nors gyvename skirtinguose žemynuose, esame draugėmis jau 15 metų.“ Galingas SHMS absolventų tinklas taip pat reiškia, kad kur bebūtumei pasaulyje, gali visada susitikti su bet kuo iš absolventų rato.

6. Susiekite atsiliepimus ir atlygį su asmenybe

Ekaterina sako, kad ji išmoko tiek daug bendraudama ir pažindama studentus (-es) ir dėstytojus iš viso pasaulio SHMS. „Sužinojau apie daugelį tautų ir kultūrų, todėl išmokau būti bešališka ir profesionali bendraudama su žmonėmis.“ Ši įžvalga lieka vertinga. „Kai teikiu atsiliepimą ar atlygį komandos nariams (-ėms), visada pagalvoju, kas būtų geriausia ar ką vertinu konkretaus asmenybėje, stengiuosi suprasti psichologiją, kas juos (-as) motyvuoja,“ sako Ekaterina. „Prisimenu, kaip tai padėjo man stažuočių metu, kai pradėjau savo karjerą. Jei kas nors man sakydavo, kad blogai darau, visada norėjau žinoti priežastį.“ Kai tinkamai padrąsinate ir palaikote komandos narius, ji sako, kad įgaliname juos, suteikiame jiems galimybę tobulėti ir didiname savo galimybes išlaikyti juos bendrovėje. To liudijimas, trys kolektyvo nariai, kurie nuo „Terminal“ įsteigimo pradžios iki šios dienos vis dar kartu, padeda vienas kitam tobulėti ir džiaugiasi sėkme.

Sužinokite daugiau apie kitų SHMS Swiss Hotel Management School absolventų (-čių) pasiekimus