Baltijos šalys — ekologinio turizmo ateities Meka? Interviu su Hotel Institute Montreux absolvente

Baltijos šalys — ekologinio turizmo ateities Meka? Interviu su Hotel Institute Montreux absolventeVisada didžiuojamės matydami, kaip Swiss Education Group absolventams sekasi jų profesiniame gyvenime. Liza iš Latvijos daugiau nei prieš dešimtmetį baigė Hotel Institute Montreux ir dabar gali apžvelgti savo studijose įgytas pamokas ir karjeros pasiekimus. Šiame interviu Liza pasakoja apie tai, kaip studijos Šveicarijoje ją paruošė realiems gyvenimo iššūkiams ir ką reiškia dirbti pardavimų vadove Dubajuje, bei atskleidžia Baltijos šalių pranašumus ekologinio turizmo srityje.

Skaityk toliau ir sužinok apie Lizos patirtį Hotel Institute Montreux bei karjeros pasirinkimus.

Labas, Liza! Kaip nusprendei studijuoti Šveicarijoje?

Prisimenu, dar besimokydama vidurinėje mokykloje Latvijoje pamačiau Hotel Institute Montreux rūmų Šveicarijoje nuotrauką ir iš karto juos įsimylėjau! Fantastiškas Šveicarijos peizažas iš tos brošiūros įstrigo mano atmintyje ilgam. Vėliau sužinojau, kad Hotel Institute Montreux turi nepaprastą reputaciją svetingumo pasaulyje ir kad siūlo išskirtines praktikos galimybes. Tai patiko tiek man, tiek mano tėvams. Jie juk žino, esu komunikabili, todėl ir jiems nekilo abejonių, kad svetingumo sritis – tinkamas pasirinkimas mano studijoms. O kad Šveicarija yra viena geriausių vietų studijuoti, buvo aišku iškart.

Kaip sekėsi įsilieti į naują gyvenimo ritmą Šveicarijoje?

Adaptacija buvo lengva ir labai sklandi. Iš karto pasijutau įtraukta į universiteto gyvenimą, lyg būčiau jo dalis, priklausyčiau jam. Ten ir negali jaustis kitaip, nes visi yra tokioje pat situacijoje kaip ir tu. Čia organizuojama daugybė išvykų ir renginių susipažinimui vieni su kitais, todėl labai greitai gali rasti bendraminčių. Jau nekalbant apie tai, kad visi šie interaktyvūs užsiėmimai taip pat padeda išlaikyti pusiausvyrą tarp mokymosi ir laisvalaikio, todėl pokyčiai nekelia streso.

Kas tau labiausiai patiko studijuojant Hotel Institute Montreux?

Hotel Institute Montreux ne tik parengia tarptautinei sėkmei, bet ir paruošia realiems gyvenimo iššūkiams. Juk studijos vienoje iš prestižiškiausių mokyklų dar nereiškia, kad automatiškai gausi „auksinį bilietą“ į gyvenimą – tau taip pat reikės sunkiai dirbti, sugebėti įrodyti savo įgūdžius darbo rinkoje ir tinkamai susiorientuoti sudėtingose situacijose.

Dar vienas unikalus Hotel Institute Montreux bruožas – tai, kad tiek studentai, tiek dėstytojai yra suvažiavę iš įvairiausių pasaulio kampelių. Taigi nuolat esi supamas skirtingų kultūrų, todėl net ir bendravimo su kurso draugais patirtis ugdo svarbius komunikacinius įgūdžius, reikalingus sėkmingai karjerai tarptautinėje arenoje.

Galiausiai, Hotel Institute Montreux tampi didelės tarptautinės šeimos dalimi. Dabar, kad ir kur bebūčiau, turiu draugų visame pasaulyje!

Baltijos šalys — ekologinio turizmo ateities Meka? Interviu su Hotel Institute Montreux absolvente 1

Kokie buvo tavo mėgstamiausi užsiėmimai Hotel Institute Montreux?

Tai labai priklauso nuo dėstytojų, o jie čia – puikūs, jų dėka mes gavome aukščiausios kokybės išsilavinimą. Jų ilgametė praktinė patirtis šioje srityje mums buvo neišsenkamas mokymosi šaltinis. Vienos mėgstamiausių mano pamokų buvo aptarnavimo klasė, kurioje ponas Kubatas mus mokė suvokti dėmesio detalėms galią, ir įmonės filosofijos klasė, kuri padėjo suprasti gyvenimo principus ir tai, kaip viskas susiję. Man taip pat patiko statistikos ir finansų pamokos, o jose įgytos žinios labai praverčia iki šiol.

Kaip, tavo manymu, Hotel Institute Montreux padėjo tau profesiniame kelyje?

Hotel Institute Montreux įgyji visapusišką išsilavinima. Ten išmoko visko: nuo kambarių tvarkymo iki viešbučių vadybos ir strategijos kūrimo; ten esi skatinamas pasitikėti savo žiniomis bet kokioje situacijoje. Jei būsi aktyvus ir gebėsi įsisavinti visą informaciją, tavęs lauks praktikos pasiūlymai aukščiausios klasės viešbučiuose.

Hotel Institute Montreux palaiko glaudžius dalykinius ryšius su įvairiais prabangių viešbučių tinklais. Tuo gali pasigirti anaiptol ne kiekvienas universitetas, o studentams šitai atveria daug praktikos galimybių. Studijų metu aš turėjau dvi puikias stažuotes. Būtent ta praktinė patirtis, manau, man ir suteikė konkurencinio pranašumo, kai ieškojau pirmojo nuolatinio darbo baigusi studijas.

Baltijos šalys — ekologinio turizmo ateities Meka? Interviu su Hotel Institute Montreux absolvente 2

Kur atlikai studijų praktikas?

Mano pirmoji stažuotė buvo „Intercontinental Hotels Group“ viešbutyje Ciuriche, antroji – „Ritz-Carlton“ viešbutyje Barselonoje. Kai baigiau studijas, manęs jau laukė net trys darbo pasiūlymai! Nusprendžiau įsidarbinti „COMO Hotels and Resorts“ viešbutyje Londone, o vėliau, kartu su bendrove persikėlusi į Maldyvus, tapau pardavimų ir rinkodaros vadove.

Kur dirbi šiuo metu?

Nuo 2016 m. dirbu pardavimų vadove Dubajuje. Bendrauju su didžiausiais mūsų klientais ir padedu planuoti bei įgyvendinti pajamų ir pardavimų strategijas B2B rinkoje „Warner Bros World“, „Ferrari World“ ir „Yas Water World Abu Dabis“ pramogų parkuose. Esu atsakinga už pajamų iš vietinės rinkos auginimą ir viešbučių kanalus, daugiausia dėmesio skiriant pagrindinėms rinkoms – Indijai, Kinijai, Europai ir NVS (Nepriklausomų Valstybių Sandraugos) šalims.

Baltijos šalys — ekologinio turizmo ateities Meka? Interviu su Hotel Institute Montreux absolvente 3

Kaip tavo komanda reagavo į pasaulinės pandemijos mestus iššūkius verslui?

Teminių parkų valdymas Jungtiniuose Arabų Emyratuose labai brangus. Dubajus buvo visiškai užsidaręs mėnesį, o mūsų parkai pirmą kartą istorijoje buvo uždaryti net keturis mėnesius. Susidūrėme su neeiliniais iššūkiais, todėl reagavome greitai: sutelkėme dėmesį į vietos rinką ir poilsio verslą, taip pat įvedėme papildomų higienos standartų, ir pajamos vėl pradėjo plaukti. Mums pavyko pasiekti užsibrėžtus tikslus ir įrodyti, kad sunkus darbas atsiperka.

Baltijos šalys — ekologinio turizmo ateities Meka? Interviu su Hotel Institute Montreux absolvente 4

Kaip, tavo nuomone, Baltijos šalių viešbučių verslas gali konkuruoti tarptautiniame kontekste?

Kai prisimenu savo gimtąją šalį Latviją, galvoju, kad ji yra tarsi geriausiai saugoma paslaptis, jeigu kalbėtume apie ekologinį turizmą! Esu įsitikinusi, kad pasibaigus pandemijai žmonės labiau nei iki šiol ieškos poilsio vietų, kur galėtų atsipalaiduoti ir sumažinti stresą bei atkurti ryšį su gamta. Baltijos šalys turi didelį sveikatingumo turizmo potencialą.

Tikiuosi, kad Latvija, kartu su Estija ir Lietuva, supras savo pranašumus ir investuos į ekologinį turizmą. Taip pat viliuosi, kad vis daugiau Baltijos regiono studentų galės įgyti kokybišką išsilavinimą Šveicarijoje, o čia gautas žinias ir sukauptą neįkainojamą patirtį parsiveš į savo gimtąsias šalis.

Pabaigai, ką patartum jaunuoliams, kurie po vasaros pradės studijuoti Šveicarijoje?

Sunkiai mokykitės – daug pramogaukite! Kad ir ką darytumėte, visada atiduokite 100 proc. savo jėgų.. Sunkus darbas visada atsiperka ir visada yra pastebimas.

Puiku! Ačiū, Liza, už įkvepiantį interviu. Sėkmės!