Dėka svetingumo – sekmė dizaine

Kaip svetingumas suteikė šiai absolventei pranašumą siekiant perspektyvios dizainerės karjeros.

2018 m. baigusi IHTTI, neseniai integruotą į SHMS, Pascale Müller karjera prasidėjo iš karto, nes ji įsidarbino Ciuriche esančioje dizaino studijoje “Atelier Zürich”.

Jau studijų pradžioje ši pusiau šveicarė, pusiau švedė absolventė žinojo, kad jos ateitis – dizaino pramonė, ir nuo to laiko ji kryptingai siekia savo tikslo. Per šešis darbo “Atelier Zürich” mėnesius ji buvo paaukštinta į jaunesniosios dizainerės pareigas. Praėjus trejiems metams, ji vadovauja savo pačios mažesniems projektams tiek gyvenamųjų namų, tiek viešbučių sektoriuose.

Dėka svetingumo - sekmė dizaine 1

Kas jus sudomino dizaino pasaulyje?

Mokykloje studijavau biologiją ir chemiją, tad planavau siekti karjeros šioje srityje. Vėliau pirmasis padavėjos darbas pakeitė mano nuomonę. Man labai patiko susipažinti su įvairiais žmonėmis ir išgirsti jų istorijas.

Restorane buvo gera dirbti, tačiau jis atrodė labai senamadiškai ir jam labai reikėjo pertvarkymo. Taip susidomėjau interjero dizainu ir jo vaidmeniu kuriant tam tikrą nuotaiką ir aplinką.

Negalėjau pasirinkti, ar studijuoti svetingumą, ar dizainą, todėl, kai atradau IHTTI programą, kurioje derinami abu šie dalykai, dilema buvo išspręsta!

Koks buvo svarbiausias jūsų studijų IHTTI momentas?

Socialiniu požiūriu tai buvo susitikimai su žmonėmis iš viso pasaulio. Dabar turiu draugų Naujojoje Zelandijoje, Honkongo SAR, JAV, visoje Europoje ir Afrikoje.

Akademiniu požiūriu – tai buvo viešbučio projektavimas mūsų baigiamajame projekte. Šiame projekte iš tikrųjų reikėjo “sujungti” visas mūsų svetingumo ir dizaino žinias, kad sukurtume kažką unikalaus. Projektui gavome kliento trumpą užduotį, kurioje buvo nurodyta tikslinė auditorija, aukštų skaičius, kambariai ir t. t., kaip ir realioje projektavimo agentūros situacijoje. Atsižvelgdami į pateiktą informaciją, galėjome laisvai plėtoti savo idėjas, kaip norėjome.

Mane sužavėjo, kokia skirtinga buvo kiekviena koncepcija, nors visi pradėjo nuo vienodos užduoties.

Dėka svetingumo - sekmė dizaine 2

Kokią karjeros pagalbą gavote studijų metu?

Labai padėjo praktikos biuras, kuris teikė individualias konsultacijas, seminarus ir užsiėmimus apie CV rašymą, asmeninį prisistatymą ir pokalbio patarimus bei technikas.

Turėjome nuostabų, labai prieinamą praktikos ambasadorių, kuris paruošė mane pirmajam pokalbiui per “Skype”, nes buvau visiškai išsigandusi. Jis paaiškino procesą, ką daryti ir ko nedaryti, davė man puikių patarimų, kad jausčiausi tikrai pasiruošusi.

Bendra atmosfera mokykloje taip pat padėjo man tapti atviresniu, iniciatyvesniu žmogumi ir padėjo suvokti savo stipriąsias ir silpnąsias puses.

Kaip lengva buvo baigus studijas susirasti dizainerio darbą?

Studijų metu įgijau dizaino patirties atlikdama dvi stažuotes Londone ir Ciuriche. Sunkiai dirbau, tad agentūra Ciuriche mane pastebėjo ir įdarbino prieš pat man baigiant studijas. Nuo to laiko ten dirbu jau maždaug trejus metus ir gana greitai buvau paaukštinta. Dabar labai džiaugiuosi galėdama vadovauti savo mažesniems projektams.

Dėka svetingumo - sekmė dizaine 3

Kiek jūsų patirtis svetingumo srityje yra svarbi dizaino industrijoje?

Studijų metu įgyti techniniai svetingumo įgūdžiai pasirodė labai naudingi: Man dažnai tenka dalyvauti su svetingumu susijusiuose projektuose.

Ne mažiau svarbūs ir mūsų įgyti minkštieji įgūdžiai. Mano vadovas pasitiki manimi ir nepergyvena kai tenka dalyvauti svarbiuose susitikimuose, esu diplomatiška ir žinau kaip elgtis su klientu.

Svetingumo ir dizaino derinys man davė kur kas daugiau, nei kada nors galėtų duoti vien tik dizaino diplomas. Techninių įgūdžių galima išmokti, tačiau minkštieji įgūdžiai iš tiesų padeda išsiskirti iš kitų šios srities specialistų.