Hotel Institute Montreux – draugai visam gyvenimui. Interviu su studentu iš Norvegijos

Hotel Institute Montreux – draugai visam gyvenimui. Interviu su studentu iš Norvegijos
Drazenas viešbučio „Britannia“ fojė 2020 m. Naujųjų metų išvakarėse Trondheime.

Paskutiniam šių metų interviu susitikome su neeiliniu studentu iš Norvegijos, studijuojančiu Hotel Institute Montreux svetingumo programą. Kupinas jaunatviško optimizmo ir ryžto, Drazenas pasakoja apie Šveicarijos ir Norvegijos svetingumo kultūrų skirtumus, dalijasi, ko išmoko studijų praktikos metu, bei džiaugiasi nauja karjeros pradžia Kempinski viešbučių tinkle!

Sveikas, Drazenai! Kaip manai, kuo svetingumo kultūra Šveicarijoje skiriasi nuo Norvegijos?

Matau nemažai skirtumų. Pavyzdžiui, Šveicarijoje galioja 5 žvaigždučių klasifikavimo sistema, o nepriekaištingas 5 žvaigždučių klientų aptarnavimas yra siekiamybė. Tuo tarpu Norvegijos svetingumo kultūra labiau grindžiama autentiško ryšio su svečiais užmezgimu, todėl dažnai darbuotojai, pažvelgus iš šono, atrodo veikiau kaip jų draugai, o ne paslaugas teikiantis personalas.

Be to, įdomus faktas: Norvegijoje kreiptis į svečius pavarde nėra įprasta, svečias gali nustebti, o Šveicarijoje toks formalumas yra privalomas.

Kokį geriausią patarimą esi gavęs iš savo dėstytojų?

Kas mane gerai pažįsta – žino, kad universitete lengvai patiriu stresą dėl menkiausių dalykų. Ne vienas dėstytojas man patarė, kad tokiose situacijose, paprasčiausiai, reikia giliai kvėpuoti, nes galiausiai viskas juk visada pavyksta daug geriau, nei maniau pradžioje.

Kitas itin naudingas, nors ir labai paprastas patarimas, tik jau karjeros srityje, buvo toks: jei matai problemą, pirmiausia pabandyk išspręsti ją pats. Dirbant svetingumo srityje antreprenerystė bei kūrybiškumas sprendžiant problemines situacijas yra svarbi darbo dalis. Darbuotojas, kuris drąsiai prisiims atsakomybę bei aktyviai prisidės prie komandinio darbo, neabejotinai bus įvertintas kolegų.

Hotel Institute Montreux – draugai visam gyvenimui. Interviu su studentu iš Norvegijos 1
Atostogos su draugais Liucerne.

Kokią vertingiausią pamoką gavai atlikdamas studijų praktiką?

Tiesą sakant, galėčiau parašyti visą knygą apie tai, ko išmokau iš fantastiškų „Britannia“ viešbučio Trondheime žmonių. Jie mane palaikė visos stažuotės metu, padėjo sparčiai tobulėti savo srityje.

Turbūt vertingiausia, ką iš tos patirties pasiėmiau – įvertinimas, kad turiu unikalią dovaną kurti autentišką patirtį svečiams, bei padrąsinimas niekada nenustoti to darius. Nuo to laiko tik dar labiau pasitikiu savo instinktais – manau, kad autentiškumas yra sėkmės raktas šioje industrijoje.

Kaip manai, ar svarbi universitetinė praktika karjeros požiūriu?

Stažuotės, kurias mums suteikia Hotel Institute Montreux universitetas, yra labai vertingos, nes jų metu įgytos žinios pravers per visą karjerą. Tai puiki proga mokytis iš įkvepiančių lyderių bei atrasti savo individualumą svetingumo industrijos kontekste – šitai, manau, yra didžiulė visos studijų praktikos koncepcijos dalis.

Hotel Institute Montreux – draugai visam gyvenimui. Interviu su studentu iš Norvegijos 2
Priešais įspūdingo grožio „Britannia“ viešbučio pagrindinį įėjimą.

Praktikos metu įgijau aiškų suvokimą, ką noriu veikti toliau. Supratau, kad 5-ių žvaigždučių aptarnavimas yra mano stichija, todėl noriu dirbti garsiausiuose, visame pasaulyje žinomuose viešbučiuose. Man pasisekė, kad savo karjerą pradedu prestižinėje Kempinski viešbučių grupėje.

Kas labiausiai džiugina studijuojant Hotel Institute Montreux universitete?

Visos akimirkos, praleistos su žmonėmis, kuriuos sutikau šiame universitete, buvo džiugios! Įgijau tiek daug naujų draugų, ir ta draugystė tęsis dar daugelį metų. Nuoširdžiai tikiu, kad visiems mano sutiktiems žmonėms pavyks viskas, ko jie nori pasiekti gyvenime.

Atskirai turiu paminėti nepaprastus žmones iš operacijų ir akademinių komandų, kurie buvo šalia, pasiryžę padėti iškilus bet kokiai problemai, bet kuriuo metu. Visi šie žmonės mano širdyje užima ypatingą vietą.

Ką norėtum pasakyti jauniems bendrataučiams, šiuo metu planuojantiems savo ateitį?

Noriu tik padrąsinti savo tautiečius išeiti iš komforto zonos ir ryžtis pabandyti ką nors naujo – ką nors, ko niekada nemanėte galintys padaryti. Mano žinutė jums: jūs galite pasiekti visus tikslus, kuriuos tik užsibrėšite!

Ačiū, Drazenai, kad pasidalijai savo patirtimi. Sėkmės karjeroje ir linksmų artėjančių Kalėdų!