Kulinarijos studijoms Šveicarijoje – palankiausias metas dabar!

Kulinarijos studijoms Šveicarijoje – palankiausias metas dabar!

Įsibėgėjant gruodžiui viena prestižiškiausių pasaulyje kulinarijos menų akademija „Culinary Arts Academy Switzerland“ priima studijų paraiškas ateinantiems 2022 metams. Kulinarijos aistruoliams ši garsi mokykla siūlo ne tik aukščiausio lygio išsilavinimą, pripažįstamą bet kurioje pasaulio virtuvėje, moderniausiomis technologijomis aprūpintas studijas, bet ir unikalią galimybę mokytis iš pačių žymiausių virtuvės virtuozų. Tokios studijos tampa vis labiau aktualios ir lietuviams, kurie siekia įsitvirtinti ar, tuo labiau, išsiskirti Lietuvoje taip sparčiai augančioje gastronomijos, ypač vegetariškos, rinkoje, o gal – net ir patekti į užsienio maisto gurmanų akiratį.

Kulinarijos studijoms Šveicarijoje – palankiausias metas dabar! 1Ruošė maistą net karališkajai šeimai

„Culinary Arts Academy Switzerland“gali pasigirti savo dėstytojais bei kviestiniais lektoriais, užkopusiais į karjeros viršūnes ir pelniusiais tarptautinį pripažinimą. Atsidavę maisto gurmanai neabejotinai bus girdėję apie Antoną Mosimanną, vadovavusį net penkių Didžiosios Britanijos ministrų pirmininkų – nuo Margaret Thatcher iki Davido Camerono, kulinarijos komandoms (beje, jam buvo patikėta tiekti maistą ir vakariniam priėmimui po Kembridžo hercogo princo Williamo ir Catherine Middleton vestuvių), ar Tony Olsoną – „Culinary Olympics“čempioną. Tai – pasaulinio lygio mentoriai, kviečiantys pasisemti jų neeilinės patirties bei įgyti aukščiausių standartų techninių įgūdžių.

Kulinarijos studijoms Šveicarijoje – palankiausias metas dabar! 2Perspektyvi vegetariškos virtuvės programa

Vegetariška virtuvė per pastaruosius metus išgyveno tikrą pakilimą: didžiuosiuose pasaulio miestuose vienas po kito kuriasi restoranai, skirti tik vegetarams ar veganams, ypač auga susidomėjimas gurmaniškais augalinės kilmės patiekalais.

Reaguodama į naujausias rinkos tendencijas „Culinary Arts Academy Switzerland“siūlo įvairius kulinarinio meistriškumo tobulinimo kursus, tarp jų – ir pusmečio trukmės vegetariškos virtuvės „Vegetarian Culinary Arts“ programą su galimybe stažuotis garsiuose užsienio restoranuose. Ypač populiari tarp skandinavų, ši programa sulaukia vis daugiau susidomėjimo ir iš lietuvių, suprantančių prestižinio šveicariško diplomo vertę bei įžvelgiančių daug potencialo vegetarų rinkoje.

Kulinarijos studijoms Šveicarijoje – palankiausias metas dabar! 3Siūlo trumpuosius meistriškumo tobulinimo kursus

Siekiantiesiems aukštojo išsilavinimo „Culinary Arts Academy Switzerland“ siūlo kulinarijos bakalauro ir magistro programas, tačiau Baltijos šalių studentai dažniau renkasi iki metų trunkančius meistriškumo tobulinimo kursus su galimybe stažuotis viename iš prestižinių universiteto restoranų partnerių užsienyje.

Pati populiariausia kryptis, „Culinary Arts“, yra aktuali norintiems išmokti klasikinės virtuvės pagrindų bei patirti, ką reiškia dirbti šalia kulinarijos pasaulio legendų. Šią programą dažniausiai renkasi kulinarijos aistruoliai, turintys darbo patirties restoranuose ir siekiantys pagilinti savo žinias. Tuo tarpu planuojantieji turėti savo verslą – atidaryti kepyklėlę ar desertinę – renkasi konditerijos menui dedikuotus „Pastry and Chocolate Arts“ kursus, kuriuose įgyjami tiek klasikinės europietiškosios konditerijos pagrindai, tiek naujausių technologijų aplikacijos.

Trumpųjų (6–12 mėn.) kulinarijos kursų kryptys:

Kulinarijos studijoms Šveicarijoje – palankiausias metas dabar! 4Naudoja moderniausią virtuvinę įrangą

Studijuoti „Culinary Arts Academy Switzerland“ – reiškia mokytis kulinarinių paslapčių naudojantis pažangiausiomis technologijomis bei naujausia įranga. Akademijoje studentų laukia teminės virtuvės ir maisto laboratorijos, įrengtos pagal aukščiausio lygio standartus bei skirtos specifiniams įgūdžiams lavinti. Be kita ko – dar ir turinčios kvapą gniaužiančius vaizdus į snieguotas kalnų viršūnes!

Pripažinimo sulaukę alumnai

Ne paslaptis, kad daugelis studentų šį universitetą renkasi ir dėl turtingo jo restoranų partnerių tinklo. Mokytis iš aukščiausios klasės virtuvės šefų, o vėliau – įtvirtinti teorines žinias bei įgyti praktinės patirties prestižiniame restorane yra kelias į neabejotiną sėkmę. Dėl to „Culinary Arts Academy Switzerland“ gali pasigirti ne viena alumnų sėkmės istorija, kaip kad aukso medalius vieną po kito renkančia kulinarijos čempione Danna Vu.

Baigusi intensyvius vienerių metų konditerijos kursus bei atlikus stažuotę viename penkių žvaigždučių viešbutyje Ženevoje, ji netrukus buvo pakviesta į Švedijos nacionalinę kulinarijos jaunių komandą, kuri laimėjo kulinarijos pasaulio taurę, o dar po poros metų iškovojo ir auksą kulinarijos olimpinėse žaidynėse. Ir tokių sėkmės istorijų – tikrai ne viena.

Kulinarijos studijoms Šveicarijoje – palankiausias metas dabar! 5Viskas įskaičiuota

Skirtingai nei kitose šalyse, susimokėjus už mokslą Šveicarijoje dėl nieko daugiau neteks kvaršinti sau galvos: universitetas suteikia apgyvendinimą, maitinimą tris kartus per dieną bei visas reikalingas mokymosi priemones – viską nuo aprangos iki planšečių.

Kaip teigia „Culinary Arts Academy Switzerland“ alumnas bei dabartinis akademijos dėstytojas virtuvės šefas Rando Kauge’as: „Ši šalis suteikia visas galimybes ir sąlygas tobulėti bei tapti aukščiausio lygio virtuvės šefais. Akademijoje yra viskas, ko gali prireikti mokantis kulinarijos: moderniausia virtuvės įranga, pasaulinių gastronomijos žvaigždžių paskaitos. Tai protingas pasirinkimas norintiems įgyti praktinių ir teorinių žinių bei maistą vadinantiems savo aistra.“

Palankios sąlygos studentams is Baltijos šalių

Šiuo metu studijuoti Šveicarijoje yra itin palankus metas dėl Baltijos šalims teikiamos galimybės už mokslą mokėti mėnesinėmis įmokomis. Daugiau informacijos apie studijų programas: swisseducation.lt/tarptautines-virtuves-sefu-studijos/