Nuo svajonių karjeros jus skiria tik magistro laipsnis

Interviu su Prancūzijos viešbučių instituto Montrė absolventu

Nuo svajonių karjeros jus skiria tik magistro laipsnis 1Ar kada nors galvojote, ar turėtumėte studijuoti magistrantūroje? Šios savaitės pašnekovas gali jus įtikinti iš karto stoti į šią programą. Neseniai turizmo ir svetingumo valdymo magistro studijas su žmogiškųjų išteklių specializacija baigęs Florentas Benoit jau džiaugiasi savo karjeros pakilimu prabangaus svetingumo srityje. Šiame interviu Montrė viešbučių instituto absolventas pabrėžia savo likimo kūrimo svarbą, pasakoja apie stiprių draugysčių užmezgimą universitete ir pasakoja apie saldžią Šveicarijos diplomo naudą karjerai.

Sveiki, Florentai! Jūs jau turite svetingumo valdymo bakalauro laipsnį. Kodėl pasirinkote papildomai studijuoti magistrantūros programą?

Pasauliui užsidarius po pirmosios koronos viruso bangos, turėjau progą apmąstyti savo gyvenimą ir tai, kur einu. Žinojau, kad man patinka svetingumo verslas – juk dešimt metų dirbau šioje srityje! Tačiau jaučiau, kad nebesivysto mano karjera.

Nuo svajonių karjeros jus skiria tik magistro laipsnis 2
Pirmasis vakaras Montrė

 Tą gilios savirefleksijos akimirką supratau, kad turiu įdėti daug pastangų, kad mano karjeroje įvyktų reikšmingų pokyčių. Magistro programos pradžia buvo tas žingsnis, kuris, kaip maniau, suteikė reikiamą pagrindą šiems pokyčiams. Norėjau sužinoti, kur link krypsta viešbučių verslas, ir suprasti, kaip mano potencialas dera su šia sritimi. Norėjau pakelti savo karjeros lygį.

Kodėl magistrantūros studijoms pasirinkote Hotel Institute Montreux?

Norėjau pagilinti savo žinias žmogiškųjų išteklių srityje. Hotel Institute Montreux pasiūlė tiesiog tobulą žmogiškojo kapitalo specializacijos programą.

Kaip magistro laipsnio įgijimas paveikė jūsų karjerą?

Nuo svajonių karjeros jus skiria tik magistro laipsnis 3
Kelionė į Zermatą, kur išmokau matyti ne tik iš pirmo įspūdžio

Dabartinis mano darbdavys tiesiai šviesiai pasakė, kad mano profilis jo nebūtų sudominęs be šio magistro laipsnio ir to, kad Hotel Institute Montreux pateko tarp 10 geriausių viešbučių verslo mokyklų.

Turiu padėkoti savo Alma Mater ir magistro laipsniui už naująsias pareigas. Gauti viešbučio “Relais Bernard Loiseau”, Saulieu, Prancūzijoje, administracijos vadovo pareigas buvo vienas didžiausių mano karjeros siekių.

Kaip tai įtakos turėjo jūsų asmeniniame gyvenime?

Visa patirtis Hotel Insitute Montreux atvėrė man akis į daugelį dalykų, ypač į save patį. Išmokau žmonėse įžvelgti gėrį, neapsiriboti pirmuoju įspūdžiu, geriau suprasti kitas kultūras ir įvertinti skirtingus mąstymo būdus. Trumpai tariant, išmokau atsiverti pasauliui ir leisti sau tobulėti.

Teko mesti darbą ir palikti draugus, kad metams persikeltumėte į Šveicariją. Ar jums buvo sunku?

Sunkiausia buvo palikti savo katę. Turiu padėkoti savo draugams ir šeimai už tai, kad suteikė man palaikymą ir motyvaciją imtis tokių pokyčių savo gyvenime. Jaučiausi pasirengęs naujamiems pokyčiams.

Nuo svajonių karjeros jus skiria tik magistro laipsnis 4
Ši nuotrauka iš mūsų išleistuvių dienos man labai simboliška – “fantastinis ketvertukas” žvelgia į nuostabų Šveicarijos kraštovaizdį prieš pradėdamas naujus savo karjeros etapus

Koks jausmas buvo vėl grįžti į mokyklą?

Po dešimties metų buvo sunku prisitaikyti. Ritmas, spaudimas ir tikslai nėra tokie patys kaip įmonėje. Tačiau psichologiškai buvau pasirengęs tai išgyventi. Kai tik prisitaikiau prie tos akademinės tėkmės, tai buvo labai stimuliuojantis dalykas.

Ką mėgote veikti laisvalaikiu Šveicarijoje?

Esu labai aktyvus žmogus. Man patiko slidinėti, tyrinėti nuostabią gamtą ir išbandyti vietinę virtuvę. Taip pat mėgau lankytis sporto salėje, kuri jau daugelį metų yra mano kasdienybės dalis.

Kas jus labiausiai sužavėjo apie Hotel Institute Montreux?

Siekis tobulėti visais aspektais. Ne tik tai, kad jų mokymo programa buvo kokybiška ir atitinkanti šiuolaikines tendencijas. Darbuotojai taip pat buvo labai profesionalūs ir pasirengę padėti, ko tik man prireikė. Mane pakerėjo jų parodyta šiluma ir geranoriškumas. Jaustis palaikomam, kai esi toli nuo namų, yra neįtikėtina, ir esu už tai dėkingas.

Kokia buvo viena iš labiausiai širdį sušildžiusių akimirkų?

Nuo svajonių karjeros jus skiria tik magistro laipsnis 5
Pirmą kartą matau savo kurso draugus

Magistrantūros studijų metu, turėjome sukurti kurorto koncepciją vienam iš mūsų dėstytojų. Man buvo pavesta prie šio projekto dirbti su kurso draugais Steve, Jackie ir Marku. Mes visi iš karto susibendravome – jautėmės taip, tarsi būtume pažįstami jau daugelį metų!

Tai buvo viena iš tų akimirkų, kai beveik jauti, kad taip ir turėjo būti. Tapome tokie artimi, kad bendraklasiai net pradėjo mus vadinti “Fantastiškuoju ketvertu”! Studijos ir gyvenimas kartu suteikia retą galimybę užmegzti kitokio lygio draugystę.

Studijavote ir Šveicarijoje, ir Prancūzijoje. Kaip palygintumėte šias dvi šalis švietimo požiūriu?

Prancūzijoje požiūris į švietimą išlieka labai tradicinis. Ten labai svarbi mokyklos (arba vidurinės mokyklos), kurioje mokeisi, reputacija. Pagal ją būsite vertinami anksčiau nei pagal savo tikruosius įgūdžius ir žinias.

Tuo tarpu Šveicarijoje jums bus suteikta galimybė, atsižvelgiant į jūsų motyvaciją, o ne į išsilavinimą. Būsite skatinami daryti klaidas ir iš jų mokytis. Tačiau pakeliui turėsite įrodyti savo vertę.

Nuo svajonių karjeros jus skiria tik magistro laipsnis 6
Išleistuvių dieną su draugais ir kurso draugais

Prancūzijoje dramatiškas ir švietimo atotrūkis nuo laikmečio, nes prancūzų mokyklose nemokoma suprasti dabartinės pasaulio situacijos. Pavyzdžiui, vis dar mokomės praėjusio amžiaus rašytojų tekstų, nors mūsų kalba laikui bėgant evoliucionavo.

Kita vertus, Šveicarijos mokyklose būsite skatinami savarankiškai tyrinėti, stebėti ir analizuoti, be to, jums bus suteiktos tam tinkamos priemonės.

Jei galėtumėte atsukti laiką atgal, ar vėl studijuotumėte magistrantūros programą?

Tikrai taip. Nieko nekeisčiau ir ypač nekeisčiau mokyklos, kurią pasirinkau.

Turėti Šveicarijos magistro laipsnį yra tarsi patvirtinimo ženklas. Jis iliustruoja, kad dabar turiu tinkamų žinių, leidžiančių panaudoti per pastarąjį dešimtmetį sukauptą profesinę patirtį ir pritaikyti ją kur kas plačiau. Jį turėdamas, nebesu apribotas tik vienu sektoriumi. Esu daug lankstesnis, todėl galiu pretenduoti į įvairias pozicijas.

Koks buvo vienintelis dalykas, dėl kurio jūsų patirtis Šveicarijoje buvo tokia maloni?

Nuo svajonių karjeros jus skiria tik magistro laipsnis 7
Šią dieną pozavome kaip modeliai vieno mūsų draugo drabužių prekės ženklui. Tai buvo nelengva užduotis!

Čia nebūsiu labai originalus. Tai buvo naujos draugystės, žmonių gerumas ir kvapą gniaužiantis Šveicarijos ežerų ir kalnų peizažas.

Kokie dabar yra tavo ateities siekiai?

Noriu aktyviai dalyvauti kuriant tvarų viešbučių verslą, tausojančią ne tik gamtinę, bet ir socialinę aplinką.

Ką patartumėte būsimiems Hotel Institute Montreux studentams?

Atvykite atviromis mintimis ir pamirškite tai, ką manote žinantys. Leiskite sau tobulėti!