Pats geriausias mano gyvenimo sprendimas – studijuoti César Ritz Colleges Switzerland

Interviu su šio universiteto absolventu Tautvydu

César Ritz Colleges Switzerland universitetą Šveicarijoje prieš penkerius metus baigęs viešbučių verslo specialistas Tautvydas susitiko su mumis pasidalinti savo unikalia studijų patirtimi. Šiame interviu Swiss Education Group (SEG) alumnas pasakoja, kaip atrado savyje aistrą svetingumui, dalijasi žiniomis apie išskirtines praktikos galimybes César Ritz Colleges Switzerland bei atskleidžia, kaip šiuo metu rengiasi būsimiems gyvenimo ir karjeros iššūkiams.

Skaityk visą interviu ir sužinok daugiau apie Tautvydo patirtį César Ritz Colleges Switzerland universitete.

Pats geriausias mano gyvenimo sprendimas – studijuoti César Ritz Colleges Switzerland 1

Sveikas, Tautvydai! Svetingumas nebuvo pirmas tavo studijų pasirinkimas. Gal galėtum papasakoti, kas galiausiai paskatino tave studijuoti César Ritz Colleges Switzerland?

Studijavau ekonomikos ir politikos mokslus ISM vadybos ir ekonomikos universitete Lietuvoje, bet netrukau įsitikinti, kad tai nėra tas profesinis kelias, kuriuo norėčiau eiti. Dar studijuojant atlikau daugybę asmenybės testų, ir jie parodė, kad klientų aptarnavimas, viešbučių verslo ir turizmo industrija man tinka kur kas labiau. Žvelgiant atgal – tie testai nemelavo!

Jau tada žinojau, kad Šveicarija laikoma „svetingumo šalimi“. Nusprendžiau nieko nebelaukti ir dar berašant ekonomikos ir politikos bakalauro darbą persikėliau į Šveicariją studijuoti svetingumo programos César Ritz Colleges Switzerland. Tai buvo vienas geriausių mano iki šiol priimtų sprendimų!

Kaip sekėsi „įsivažiuoti“ į šveicarišką gyvenimo ritmą?

Paauglystėje daug keliavau su šeima, dažnai lankydavausi anglų kalbos vasaros mokyklose užsienyje, todėl pritapti naujoje vietoje nebuvo sunku. Be to, Šveicarija yra labai svetinga, todėl nuo pat pirmos dienos čia jaučiausi kaip namie.

Kaip tavo tėvai reagavo į šį netikėtą sprendimą iškeisti ekonomikos ir politikos mokslus Lietuvoje į svetingumo studijas Šveicarijoje?

Po ilgų ir gilių diskusijų tėvai suprato, kad pasaulinio lygio išsilavinimas, kurį siūlo César Ritz Colleges Switzerland, man bus labai naudingas. Kaip ir aš, jie laikosi požiūrio, kad išsilavinimas atveria naujų galimybių, plečia akiratį, gerina gyvenimo kokybę. Mokslas yra investicija. Mano tėvai, žinoma, linki man geriausio, todėl su džiaugsmu palaikė mano norą studijuoti Šveicarijoje.

Kas tau labiausiai patiko studijuojant César Ritz Colleges Switzerland?

Įkvepiantys bendrakursiai iš viso pasaulio, kvapą gniaužiantis Šveicarijos kraštovaizdis, kuriuo grožėdavausi kasryt pro savo langus, bei harmoninga ir įvairiapusė studijų programa – visa tai ir dar daug daugiau suteikė nepamirštamos patirties César Ritz Colleges Switzerland universitete.

Kokios paskaitos César Ritz Colleges Switzerland paliko didžiausią įspūdį?

Labiausiai patiko Built Environment, Tourism in a Global Perspective, ir, be abejo, Wine and Beverage paskaitos, kurių metu, be kita ko, turėjome ir prabangių alkoholinių gėrimų degustacijų. Kam tai galėtų nepatikti?

Pats geriausias mano gyvenimo sprendimas – studijuoti César Ritz Colleges Switzerland 2

Ką vertingiausio pasiėmei iš studijų César Ritz Colleges Switzerland?

Sunku išrinkti tik vieną dalyką. Čia buvau supažindintas su svetingumo filosofija, išmokau dirbti komandoje bei vertinti įvairovę, įgijau aistrą prancūzų kalbai… O svarbiausia, ko gero, tai, jog studijuodamas César Ritz Colleges Switzerland praplėčiau savo akiratį ir dabar vadovaujuosi požiūriu, kad viskas įmanoma, jei tik tinkamai nusiteiksi!

Kaip manai, kuo César Ritz Colleges Switzerland yra unikalus?

César Ritz Colleges Switzerland išsiskiria tuo, kad jų programoje itin svarbią vietą užima praktika, jai skiriama ypač daug dėmesio ir laiko. Šio universiteto tikslas – padėti studentams pritaikyti teorines žinias praktikoje, todėl jis aktyviai dalyvauja studentų praktikos vietų paieškos procese. César Ritz Colleges siekia, kad studentai rastų geriausią ir labiausiai jų tikslus atitinkančią praktikos poziciją.

Niekada net nebūčiau įsivaizdavęs, kad universitetas gali turėti tokį nuoseklų studentų praktikos, stažuočių modelį. Pavyzdžiui, du kartus per metus Montreaux yra rengiamas Tarptautinis įdarbinimo forumas (International Recruitment Forum), kuriame visų SEG universitetų studentai susirenka susipažinti su pirmaujančiomis svetingumo industrijos lyderiais. Tai ne tik puiki galimybė užmegzti naujus ryšius, bet ir atrasti tavo tikslus labiausiai atitinkančią praktikos vietą, o galbūt net ir ateities darbo vietą.

Jeigu jau kalbame apie studijų praktikas, kokia buvo tavo patirtis?

Mano pirmoji stažuotė buvo dviejų „Michelin“ žvaigždučių restorane Ženevoje. Tai buvo daug pastangų pareikalavusi patirtis. Kita vertus, ji man suteikė profesinio pasitikėjimo ir tvirtą pagrindą būsimiems karjeros siekiams.

Kaip ir tikėjausi, dirbti teko išties nemažai: nuolat mokiausi tinkamai reaguoti stresinėse situacijose, tekdavo spręsti netikėtai iškilusias problemas, bet tai ir padėjo tobulėti nepriekaištingo klientų aptarnavimo srityje. Daugeliui gali skambėti bauginamai, bet mane visa tai tiesiog „vežė“!

Pats geriausias mano gyvenimo sprendimas – studijuoti César Ritz Colleges Switzerland 3

Toks darbas tikrai ne kiekvienam! O kokia buvo tavo antroji stažuotė?

Antrąją praktiką atlikau Amsterdamo viešbutyje „Hyatt Regency Amsterdam“, dirbau registratūroje. Tai buvo nepaprasta patirtis, nes prie komandos prisijungiau dar prieš viešbučio atidarymą.

Praėjus vos vieneriems metams gavau pasiūlymą pereiti į kitą „Hyatt“ viešbutį, „Andaz Amsterdam Prinsengracht“ – prabangų butiko tipo viešbutį pačioje miesto širdyje. Tai tik įrodo, kad jei gerai dirbi darbą, atsiranda naujų galimybių.

Puiki žinutė! O kokie tavo ateities planai?

Noriu ir toliau dirbti tarptautinėje terpėje, aukščiausio lygio viešbučiuose. Kadangi prancūzų kalba yra svetingumo kalba, nusprendžiau persikelti į Pietų Prancūziją ir šiuo metu čia intensyviai mokausi kalbėti prancūziškai. Kantriai laukiu, kol turizmo industrija atsigaus, o tuo tarpu ruošiuosi kitam etapui savo profesiniame kelyje.

Pats geriausias mano gyvenimo sprendimas – studijuoti César Ritz Colleges Switzerland 4

Ką patartum moksleiviams iš Baltijos šalių, norintiems studijuoti Šveicarijoje?

Kiekviena akimirka César Ritz Colleges Switzerland yra galimybė išmokti ką nors naudinga. Todėl būk aktyvus, nebijok susipažinti su naujais žmonėmis ir išbandyti naujų veiklų!

Ačiū, Tautvydai, už pokalbį. Sėkmės tau ir ateityje!