Svarbios permainos: César Ritz Colleges Switzerland gauna Green Globe sertifikatą

Svarbios permainos: César Ritz Colleges Switzerland gauna Green Globe sertifikatą

Naujienos: César Ritz Colleges Switzerland tapo pirmąja pasaulyje aukštąja mokykla, sertifikuota pagal Green Globe standartą – aukščiausią tvaraus vystymosi standartą.

Šis tikslas buvo numatytas dar 2019 metais, ir nuo to laiko kūrybinis mąstymas, atkaklus darbas ir inovacinė dvasia nukreipė mokymo įstaigą į daugybės praktinių pokyčių įdiegimo kelią tvaraus vystymosi užtikrinimui. Čia pateikti tik kai kurie pavyzdžiai. Pilną tvaraus vystymo veiksmų planą galima atsisiųsti iš čia.

Studentų švietimas biologinės įvairovės klausimais

Studentų miestelio teritorijoje buvo pastatyti bičių aviliai ir rūpestis dėl mūsų 250 000 bičių spiečiaus gerovės buvo pavestas vietiniam bitininkui Romain’ui Petitcolin’ui. Šis darbas tęsiasi kiaurus metus ir tam, kad bitės klestėtų, reikalingas ypatingas rūpestis ir dėmesys. Studentai lanko tematinį seminarą, kur sužino daugiau apie šių mažų vabzdžių gyvenimą ir apie tai, kiek jų gyvenimas svarbus mums patiems. Be savo indėlio į Le Bouveret ekosistemos išsaugojimą studentai ir aukštosios mokyklos darbuotojai džiaugiasi taip pat galimybe paragauti nuostabaus medaus po metinio jo surinkimo.

 

Naujas požiūris į pirkinius

Egzistavo kompleksinės ekologiškai tvarios pirkinių politikos, kuri atsižvelgtų į ekonominius, ekologinius ir visuomeninius faktorius, poreikis.
Pagrindinės šios politikos kryptys tokios:

  • Sumažinti bendrą suvartojimą ir pereiti prie produktų su mažesne gyvenimo ciklo įtaka aplinkai.
  • Palaikyti aukštąją mokyklą jos siekyje sumažinti ir niveliuoti elektros ir vandens suvartojimą, taip pat sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus.
  • Atsižvelgti į galutinę objekto kainą, o ne į jo trumpalaikį finansinį konkurencingumą.

Pagrindinis tikslas – vartoti tokius produktus ir paslaugas, kurie turi ilgalaikę vertę lyginant su sumokėta suma, suteikiant pirmenybę vietinio verslo palaikymui ir, tuo pačiu, skatinant vietinės ekonomikos vystymąsi. Tokie prekių įsigijimai turi atitikti tam tikrus etikos standartus, užtikrinant mainus be kokio nors šališkumo arba korupcijos.

Kiekvieną kartą, kai jūs išleidžiate pinigus, jūs tuo pačiu balsuojate už tai, kokį norite matyti pasaulį.
/Anna Lappe.

Svarbios permainos: César Ritz Colleges Switzerland gauna Green Globe sertifikatą 1

Naujas išteklių ir lėšų valdymo būdas

Vadovybei buvo būtina susimąstyti apie tai, kaip disponuoti resursais – pavyzdžiui, vandeniu, elektros energija ir dujomis. Tam, kad sumažinti vandens sunaudojimą, universiteto miestelyje ant visų čiaupų buvo sumontuoti aeratoriai. Kitas ekologinio tvarumo praktikos įdiegimo pavyzdys yra lašelinis mūsų žemės laistymas, kuris daugiau nei 90% efektyvesnis už kitus laistymo metodus. Tai tinkamiausias želdinių laistymo metodas, padedantis mums sumažinti vandens sunaudojimą.

Nors ateityje mūsų laukia didesni techniniai projektai dujų ir elektros srityje, tokie nedideli pagerinimai kaip šis daromi lengvai ir tampa puikiu atspirties tašku būsimai sėkmei.

Naujas mąstymo būdas

Visos šitos praktiškos naujovės labai svarbios. Bet Green Globe sertifikavimas reiškia kažką didesnio.

Dekano pavaduotoja Sylvana Navarro, kurios indėlis į sertifikavimo procesą buvo vienu iš lemiamų, pastebi: “Iš tikrųjų svarbus paties mąstymo būdo pasikeitimas ir fundamentali mūsų mokymo įstaigos vidinės struktūros transformacija”.

Buvo būtina sukurti ir įdiegti naujus principus, taip pat organizuoti pastovius darbuotojų apmokymus, primenant jiems apie naują mūsų politikos kryptį. Atitinkami aukštosios mokyklos politikos pokyčiai sukūrė pagrindą tolesniam tvarių praktinių valdymo metodų įdiegimui.
Bet ir tai dar ne viskas.

César Ritz Colleges Switzerland mokosi būsimi pažangūs svetingumo industrijos atstovai, ir tai, ko būtent jie mokosi, turi didelę reikšmę. Dabar į kiekvieno semestro grafiką įtrauktos tvariam vystymuisi įvairiose srityse skirtos svečių paskaitos. Kadangi esminę įtakos dalį aplinkai daro būtent pasaulinis turizmas, mūsų studentų išsilavinimo kokybė šioje šakoje labai svarbi.

Pagrindinė užduotis buvo išvystyti studentų sąmoningumą ir supratimą apie jų sprendimų poveikį aplinkai.

Mokymo programa kuriama taip, kad ekologinės temos būtų susietos su verslo ir inovacijų klausimais. Pavyzdžiui, mikroekonomikos užsiėmimuose nagrinėjama sąvoka “žiedinė ekonomika” – išsamus ir aktualus šios disciplinos dalykas, kurio tikslas – sukurti palankią situaciją visoms suinteresuotoms šalims. Kursas “Ekologiškai tvarus mokslas” suteikia studentams žinių apie natūralias valymo priemones ir apie tai, kaip jas daryti.

Naujos perspektyvos

Globali pandemija, be viso kito, nulėmė maisto suvartojimo padidėjimą, nes studentai mokosi internetiniu režimu ir, atitinkamai, padidėjo ir vienkartinių pakuočių apimtis.

Ryšium su tuo vienu iš prioritetų tapo atliekų perdirbimo studentų miestelyje iniciatyvos. Vykdomos ryšių su visuomene kampanijos, turinčios padidinti informuotumą apie atliekų bendrų apimčių sumažinimą. Ypatingas dėmesys skiriamas restoranų ir kavinių maisto atliekoms, kurias surenka specializuotos kompanijos perdirbimui į biokurą.

Baigę mokslus ir įgiję žinių ir supratimą apie savo įtaką aplinkai, absolventai galės vykdyti ekologiškai tvarią politiką savo įmonėse ir tie pokyčiai, kurie įvyko jų alma mater, ras savo vietą ir supančiame pasaulyje.

O César Ritz Colleges Switzerland planuoja pasiekti dar daugiau.

Šis sertifikavimas – ne pabaiga, o, greičiau, kažko naujo pradžia.
/Sylvana Navarro

O kas toliau?

Aukštoji mokykla dalyvauja kituose projektuose dėl Šveicarijos biologinės įvairovės išsaugojimo, planuodama būsimą bendradarbiavimą su L’Association pour la Sauvegarde du Léman ir COR – asociacija, kurios veikla nukreipta į laukinės gamtos apsaugą. Dunksantis už aukštosios mokyklos teritorijos miškas gali tapti puikia vieta paukščių lizdų įrengimui, kas paskatins retų paukščių rūšių skaičiaus ir įvairovės didėjimą regione.

Tikimasi, kad César Ritz Colleges Switzerland (kuri pirmoji perėjo nuo žodžių prie darbų) padaryta pradžia pasitarnaus pavyzdžiu kitoms aukštosioms mokykloms ir universitetų miesteliams.

Atsakydama į klausimą apie tai, kuo ji labiausiai didžiuojasi iš visko, kas padaryta, Sylvana tiesiog pacitavo Walt Disney:

“Patikimas būdas ką nors pradėti – nustoti kalbėti ir pradėti daryti”.