Svetingumo verslo sektoriaus įvykiai pasaulyje

Svetingumo verslo sektoriaus įvykiai pasaulyje 1

Nei vienas verslo sektorius nuo pandemijos nenukentėjo labiau nei svetingumo sektorius. Ir nė vienas jų nepatyrė tokio staigaus atsigavimo. Tai parodo, kokios svarbios mūsų gyvenimui yra kelionės, viešbučių ir restoranų verslas. Šiuo metu kyla nauji iššūkiai – kaip surinkti tinkamus darbuotojus ir patenkinti svečių poreikius.

Nuo balandžio mėnesio JAV atsigauna, didėja darbo vietų skaičius laisvalaikio ir viešbučių sektoriuje. Gegužės mėn. darbo vietų ataskaita parodė, kad po pandemijos sugrįžo 5,5 mln. laisvalaikio ir viešbučių sektoriaus darbuotojų. Niujorko valstijoje ir Kalifornijoje nuo birželio mėn. vėl pradėjus dirbti, viešbučių paslaugų sektoriuje darbo vietos kuriamos daug sparčiau, nei gali būti užpildytos. Atrodo, kad iš vienos krizės pereiname į kitą.

Gerai parengti svetingumo sektoriaus specialistai turi vienus iš paklausiausių įgūdžių įvairiose verslo šakose. Per pastaruosius metus daugelis jų buvo įdarbinti pramonės, finansinių paslaugų, didmeninės prekybos sektoriuose. Lyginant su praėjusiais metais, padėtis labai pasikeitė. Jei prieš metus mūsų studentai ieškojo stažuotes svetingumo sektoriuje, tai šiemet jie turi galimybę rinktis. Sulaukiame skambučių iš mūsų verslo ir industrijos partnerių, kurie labai stipriai ieško talentų. Be lyderystės ir verslumo įgūdžių, mokantis svetingumo verslo, akcentuojami minkštieji įgūdžiai, kurie naudingi net ir techniškiausiose profesijose, pavyzdžiui, programinės įrangos inžinerijoje.

2013 m. Google pateikė svarbią ataskaitą. Pasaulinė technologijų milžinė apklausė, kokie įgūdžiai labiausiai praverčia inžinieriams jų karjeros kelyje. Google nustatė, kad aštuonios svarbiausios savybės buvo klasikiniai minkštieji, bendravimo, o ne techniniai įgūdžiai. Nuostabūs kodavimo ar duomenų analizės gebėjimai nebuvo tokie svarbūs kaip, be kita ko, stiprūs bendravimo ir klausymosi, emocinio intelekto, empatijos, kritinio mąstymo ir problemų sprendimo įgūdžiai.

Svetingumo verslo sektoriaus įvykiai pasaulyje 2

Tai viena iš priežasčių, kodėl mūsų “Hotel Institute Montreux” siūlo verslo administravimo bakalauro laipsnį su šveicariškuoju svetingumo kursu. Programa vykdoma bendradarbiaujant su Northwood universitetu, privačiu universitetu Midlande, Mičigano valstijoje. Studentai turi pasirinkti vieną iš penkių verslo sektoriuose patvirtintų specializacijų, įskaitant prabangių prekių ženklų valdymą, finansų analizę ir turto valdymą, žmogiškąjį kapitalą ir plėtrą, senjorų rezidencijos ir franšizės verslo valdymą. Šios specializacijos labai glaudžiai siejasi su svetingumo sektoriumi ir yra orientuotos į klientą bei gebėjimą bendrauti, kurį gali suteikti tik svetingumo studijos.

Dėl sparčiai augančios aukštos kvalifikacijos svetingumo valdymo absolventų paklausos, mūsų keturių aukščiausio lygio universitetų aljanso dėstytojų komandai teko skubiai imtis darbo. Esame didžiausia privati Šveicarijos švietimo įstaiga, turinti beveik 40 metų patirtį svetingumo, verslo ir gastronomijos mokymo srityje. Siekdami patenkinti pasaulio aktualijas ir pasirengti per visą pasaulį nusiritančiai darbo jėgos įdarbinimo bangai, daugiausia dėmesio ir toliau skiriame lyderystės ir verslumo įgūdžiams. Jau dabar siūlome pagreitintą trejų metų studijų programą, kuri padeda mūsų studentams ir verslui greičiau surasti ir įdarbinti talentus. Glaudžiai bendradarbiaujame su industrijos lyderiais. Akcentuojame praktinę, tikrą patirtį, reikalaudami bent dviejų stažuočių visose mūsų bakalauro studijų programose, todėl užtikriname, kad mūsų absolventai taip pat gali iš karto pradėti darbą, vos įsidarbinus. Mūsų studentų bendruomenė yra tarptautinė, atvykusi iš daugiau nei 100 šalių, o dėstomoji kalba yra anglų kalba.

Kaip pasaulinis lyderis, kasmet teikiantis svetingumo verslo išsilavinimą tūkstančiams norinčių ir kvalifikuotų studentų, aš ir mano kolegos jaučiame 2021 m. pareigą nepriekaištingai parengti naują svetingumo ir kulinarijos lyderių kartą.

 

Yong Chen
CEO, Swiss Education Grouo