Tvarus svetingumas ir studijos Hotel Institute Montreux. Interviu su studentu iš Suomijos

Tvarus svetingumas ir studijos Hotel Institute Montreux. Interviu su studentu iš Suomijos 1

Atlikdamas privalomąją karinę tarnybą Suomijoje Feliksas pasižadėjo, kad, jei pavyks įstoti į savo svajonių universitetą, prisijungs prie studentų sirgalių-šokėjų (angl. cheerleading) komandos. Dabar jau įpusėjęs verslo administravimo bakalauro studijas Hotel Institute Montreux studentas gali pasidalyti ir šokio judesiais, ir studentiško gyvenimo patirtimi. Šiame interviu Feliksas pasakoja apie svetingumo studijas Šveicarijoje, atskleidžia savo subalansuoto gyvenimo receptą bei dalijasi aistra tvarumui.

Sveikinu patekus į šių metų tvarumo konkurso finalą! Ar galėtum papasakoti apie šią patirtį?

Ačiū! Tvaraus svetingumo konkurse (angl. Sustainable Hospitality Challenge) startavo 36-i svetingumo universitetai, o mano komanda buvo vienintelė, atstovaujanti Swiss Education Group (SEG) universitetų tinklui.

Patekti į finalą Dubajuje mums buvo didelė garbė. Ten puikiai praleidome laiką: susipažinome su įkvepiančiais ateities tvarumo lyderiais bei tarpusavy dalijomės savo patirtimis ir idėjomis. Konkurso nelaimėjome, bet patirtis buvo labai turtinga. Be to, įrodėme, kad Hotel Institute Montreux yra tarp geriausių pasaulyje svetingumo universitetų.

Ar tau pačiam tvarumo tema artima?

Kadangi užaugau Suomijoje, tvarumas man labai svarbus. Nuo vaikystės buvome mokomi, kaip svarbu rūpintis savo aplinka, taip pat prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Dabar, kai jau esu suaugęs, noriu priimti sprendimus, kuriais vėliau galėčiau didžiuotis. Manau, kad kartu turime kovoti su klimato atšilimu – tai globali problema.

Tvarus svetingumas ir studijos Hotel Institute Montreux. Interviu su studentu iš Suomijos 2

Ar Hotel Institute Montreux skatina kritiškai analizuoti viešbučių vykdomas tvarumo programas?

Taip, neabejotinai. Yra daug verslų, tik prisidengiančių skambiais tvarumo šūkiais, todėl, mano manymu, Hotel Institute Montreux ir siekia, kad mes tokius atvejus atpažintume. Universitete jaučiuosi skatinamas mąstyti kritiškai ir savarankiškai.

Pamenu, praėjusiais metais turėjome pateikti tvarių idėjų, kaip vystyti naujo, aplinkai draugiško viešbučio veiklą. Turint bendramokslių iš viso pasaulio, kaskart labai nekantru pamatyti, kokių idėjų galiausiai sugeneruojame kaip komanda. Universitetas skatina mus tyrinėti, analizuoti ir patiems daryti išvadas. Dėstytojai čia yra tam, kad mus nukreiptų tinkama linkme, o ne aiškintų, kuris kelias yra teisingas, nes tokių tiesiog nėra.

Tvarus svetingumas ir studijos Hotel Institute Montreux. Interviu su studentu iš Suomijos 3Kas tave paskatino studijuoti verslo vadybą svetingumo srityje?

Visada norėjau pamatyti pasaulį, o karjera svetingumo srityje, manau, yra raktas į šios svajonės įgyvendinimą. Studijos Šveicarijoje ypač atveria tokias galimybes.

Didžiausias stimulas išvykti, galbūt netikėtas, buvo galbūt privalomoji karinė tarnyba. Kartą SEG Instagram’o paskyroje pamačiau istoriją apie jų sporto palaikymo komandą ir pagalvojau, kad mieliau šokčiau ir skanduočiau su jais, nei būčiau karo tarnyboje. Taigi pasižadėjau sau, kad, jei pateksiu į Hotel Institute Montreux, prisijungsiu prie sirgalių-šokėjų komandos. Po karinės tarnybos labai džiaugiausi, kad pagaliau galėsiu įgyti aukštąjį išsilavinimą. Taip pat nekantravau pamatyti pasaulio ir įgyti naujų patirčių.

Ar laikeisi žodžio? Įstojęs išties prisijungei prie sporto palaikymo komandos?

Žinoma! Komandoje buvau vienintelis vaikinas. Komandos kapitonas manęs paklausė, kas mane domina, bet iki tol neturėjau jokios šokių patirties. Tiesą pasakius, buvau net labai prastas šokėjas. Tačiau man buvo be galo smalsu viską išbandyti: ir komandos narius kilnoti, ir šokti bei skanduoti.

Kaip tavo draugai reagavo į sprendimą studijuoti Šveicarijoje?

Mano draugai išties buvo labai nustebę. Suomija garsėja aukšto lygio švietimu, be to, jis dar ir nemokamas. Taigi bet kuriam suomiui tai skamba beprotiškai – kad nori išvykti studijuoti į užsienį, palikti savo šeimą ir draugus, ir dar už visa tai susimokėti.

Tvarus svetingumas ir studijos Hotel Institute Montreux. Interviu su studentu iš Suomijos 4Kai svarstei apie stojimą į Hotel Institute Montreux, į ką atsižvelgei, lygindamas studijas Suomijoje ir Šveicarijoje?

Pirma, Suomijoje labai sunku įstoti į universitetą, bet kai jau įstoji, tai esi beveik tikras, kad ir baigsi. Tuo tarpu Šveicarijoje yra atvirkščiai: tave priima beveik be kliūčių, bet jei pakeliui nedėsi pastangų, su universitetu gali tekti ir atsisveikinti.. Kitaip tariant, Šveicarijoje tau suteikiamas šansas, tačiau turi vis iš naujo įrodyti, kad esi to vertas, ir man toks principas ir požiūris yra daug labiau motyvuojantis mokytis bei tobulėti.

Taip pat galvojau ir apie vietą. Montreux labai mažas miestas, o tai reiškia – ir mažiau trukdžių, ir daugiau dėmesio studijoms. Namie, šiuo atžvilgiu, būtų buvę kur kas sudėtingiau.

Kaip atrodė pats stojimo į universitetą procesas?

Viskas buvo gana paprasta. Vienintelis dalykas, kurį turėjau papildomai išsiaiškinti šiek tiek iš anksto, tai studijų paskola. Tačiau net ir šitai nebuvo sudėtinga: bankas Suomijoje padengė visą reikalingą sumą, o apie paskolos grąžinimą galėsiu pradėti galvoti tik po studijų, kai susirasiu pirmąjį darbą. Labai tuo džiaugiuosi, esu visiškai nepriklausomas.

Kokios papildomos išlaidos laukia į Šveicariją atvykstančio būsimojo studento?

Mokestis už mokslą apima beveik visas išlaidas: nuo maisto (tris kartus per dieną), sporto klubo narystės, galimybės prisijungti prie įvairių sporto komandų ir sportinių užsiėmimų iki apgyvendinimo – o į tai įeina net ir kas savaitę teikiamos namų tvarkymo paslaugos. Tad visais esminiais poreikiais pasirūpinta, o visa kita – individualu.

Tvarus svetingumas ir studijos Hotel Institute Montreux. Interviu su studentu iš Suomijos 5Kas tau patinka universitete, jei kalbėtume apie paskaitas?

Mes, šiauriečiai, esame labai drovūs ir paprastai nenorime apsikvailinti ką nors sakydami ar ko nors klausdami, ypač daugybės žmonių akivaizdoje. Todėl man labai patinka Hotel Institute Montreux sistema: klasės nedidelės, daug interaktyvaus bendravimo. Manau, kad tai ypač svarbu svetingumo studijoms.

Ką, be studijų, mėgsti veikti Montreux?

Man labai svarbu palaikyti balansą tarp studijų ir asmeninio gyvenimo, todėl stengiuos užsiimti kitomis veiklomis, ypač susijusiomis su sportu. Dar iki atvykdamas į Šveicariją penkiolika metų žaidžiau ledo ritulį, penkerius metus – amerikietiškąjį futbolą. Turiu daug energijos, todėl sportas užima daug mano lasvalaikio. Tai man padeda ir geriau jaustis, ir palaikyti sveikatą, taip pat susirasti naujų draugų.

Ar Hotel Institute Montreux siūlo palankias galimybes studentams sportuoti?

Taip, čia yra daug sporto komandų, prie kurių studentai gali prisijungti. Universitetas taip pat suteikia galimybę naudotis sporto sale, žaisti futbolą, tinklinį, badmintoną, krepšinį… yra iš ko rinktis!

Ką patartum būsimiems Hotel Institute Montreux studentams?

Manau, svarbiausia būti pozityviam ir atviram naujiems požiūriams bei idėjoms, gebėti planuoti laiką bei nepamiršti rūpintis savimi – tiek psichologiškai, tiek fiziškai.