Viena geriausių Švedijos mokyklų ir Swiss Education Group pradeda naują, į karjerą orientuotą, mokymosi programą

Viena geriausių Švedijos mokyklų ir Swiss Education Group pradeda naują, į karjerą orientuotą, mokymosi programą 1
Iš kairės į dešinę: Jon Halligan (VIE Education), Carina Nilsson (SSHL vicedekanė ir direktorė), Christina Peters (IBCP koordinatorė), Carl Palmlund (Royal Park Stockholm), Levi Kritikos (SEG), Damian Bacchoo (VIE Eucation). Nuotrauka – SSHL ryšių specialistės Anette Brandt.

Swiss Education Group (SEG) ir VIE Education, bendradarbiaudamos su viena prestižiškiausių Švedijos mokyklų, pradeda naują tarptautinę, į karjerą orientuotą bakalauro programą (International Baccalaureate Career-related Programme – IBCP). Pateikusi paraišką dėl licencijos, Sigtunaskolan Humanistiska Läroverket (SSHL) tapo antrąja mokykla Švedijoje, kurioje bus dėstoma intensyvi IBCP programa „Turizmo valdymas ir verslas”.

„Mes esame susižavėję naująja programa. Galimybė ją kurti kartu su ekspertais mums pasirodė tiesiog fantastiška. Kadangi turizmo industrija šiuo metu išgyvena kardinalių pokyčių laikotarpį, mums reikalingi pažangūs jaunuoliai, sugebantys įžvelgti naujas galimybes. Programa suteiks puikią galimybę studentams išvystyti savyje aktualius įgūdžius ir dalyvauti procese, kurį vadiname „turizmo „perkrovimu“ – sako Christina Peters, IBCP programų kordinatorė SSHL.

Sėkmingai įsisavinę pripažintą SEG programą studentai pajėgs įstoti į César Ritz Colleges Switzerland arba į bet kurią kitą, tarptautiniu mastu pripažintą, mokyklą – SEG dalyvę. César Ritz Colleges Switzerland pagal šią programą glaudžiai bendradarbiaus su SSHL, organizuojant mokykloje svečių paskaitas ir seminarus ir Šveicarijoje priimant studentus iš kitų šalių.

„Tai idealus akademinių užsiėmimų bei verslo valdymo programų papildymas“ – sako Christina – „Studentai auditorijoje jausis lyg realiame pasaulyje kur verslo pavyzdžiai leis įgyti reikiamos patirties”.

Šiandienines industrijos realijos

Anot Jon’o Halligan’o, mokymo planą kuriančios VIE Education organizacijos mokyklų direktoriaus, bendradarbiavimo tikslas yra pagreitinti studentų kelią link sėkmingos karjeros svetingumo paslaugų srityje. Įsisavinę darbui šioje šakoje būtinus įgūdžius ir kompetenciją jie bus geriau paruošti ir aukštajam išsilavinimui ir tolimesniam gyvenimui.

„Egzistuoja daugybė gana bendro pobūdžio kursų, bet mes nusprendėme, kad jų nepakanka tam, ką mes norėjome padaryti. Mes dedame galingesnį pamatą, kuris taps patikimu pagrindu studentų išsilavinimui ir sutrumpins jų kelią link karjeros” – sako Jon’as.

Jis taip pat priduria, kad naujoji programa suderins savyje tarptautinės diplominės bakalauro programos metodiškumą su profesinio mokymo ir pritaikymo galimybėmis, prieinamomis kitose kvalifikacijose. Unikalus mokymo planas bus sukurtas aplink pagrindinę programą, tapsiančią atramos tašku, kur abu elementai galės susijungti ir įgyti aktualumą ir tarpusavio ryšį.

„Būtent tai ir daro į karjerą orientuotas SSHL programas ypatingomis. Čia yra ir reali industrija, ir universitetas, ir mokykla. Jie sudaro unikalią triadą” – sako Jon’as.

Programos ryšys su turizmo šaka dar labiau stiprėja dėl Royal Park – pirmaujančio viešbučių tinklo, kuris organizuos SSHL svečių paskaitas ir praktikos galimybes. Carl’as Palmlund’as, The Conscious Luxury Hotel Group ir Destination Royal Park vykdantysis direktorius, kūrimo procese dalyvavo kaip konsultantas, kontroliuojantis, kad programa atitiktų šiandienines industrijos realijas.

„Šaka patyrė žiaurų smūgį ir dabar dėstytojams ir studentams pats laikas susikoncentruoti į naujas svetingumo formas” – sako Carl’as – „Visai industrijai reikalingas persvarstymas ir mums reikia skirti ypatingą dėmesį būsimų lyderių užauginimui. Aš manau, kad ši programa tokiam tikslui puikiai tinka”.

„SSHL – idealus variantas”

Max Behesht, César Ritz Colleges Switzerland dekanas, suvokia šį bendradarbiavimą kaip puikią ateities perspektyvą ne tik César Ritz Colleges Switzerland, bet ir svetingumo industrijai. COVID-19 pandemija stipriai paveikė svetingumo industriją, palikdama daugumą jos darbuotojų be darbo, nemaža dalis šios srities darbuotojų buvo priversti apskritai palikti šią veiklos sferą.

Max’as pranašauja, kad poros metų laikotarpyje kompetentingų profesionalų paklausa išaugs ir išreiškia įsitikinimą, kad SSHL absolventai idealiai tiks susidariusios tuštumos šioje darbo rinkoje užpildymui.

„Man prieš keletą metų teko laimė vesti paskaitą kai kuriems SSHL studentams. Pagal mano pojūčius, jis buvo iš tiesų tarptautinis; studentai buvo pasiruošę bendrauti ir nejautė nei mažiausio sutrikimo. Ir dar – jie buvo atviri informacijai, o mūsų laikais tai labai svarbu. Pastebėjau, kad jie puikiai tinka tam, ką mes darome. Mes tikimės, kad galėsime padėti jiems išvystyti puikias savybes ir tapti būsimais lyderiais”.

Nuo pat pirmosios mokslo dienos pagal dvigubo diplomo programą, siūlomą bendradarbiaujant su Vašingtono valstijos universitetu, studentai skatinami vizualizuoti savo karjerą po aukštojo mokslo užbaigimo. Daugelis po to pasuka į valdymo programas, kas vos po keleto metų leidžia jiems užimti aukščiausių vadovų pareigas.

„Jie laikosi globalių tendencijų, vyraujančių svetingumo pasaulyje, tačiau gali daryti karjerą ir bet kurioje kitoje srityje, kurioje svarbus kliento pasitenkinimo supratimas” – sako Max’as – „Mes norime, kad jie ne tiesiog rastų darbą, o, kad kiekvieną rytą, pabusdami, sau pasakytų: „Aš mėgstu tai, kuo užsiimu”.

 

Užduoti klausimus arba gauti papildomos informacijos jūs galite susisiekę su Levi Kritikos adresu [email protected]

*VIE Education, VIE Academy ir Montreux International School pilnai priklauso Oriental Education SA.

Viena geriausių Švedijos mokyklų ir Swiss Education Group pradeda naują, į karjerą orientuotą, mokymosi programą 4